Oficjalne Forum Oazy Skwierzyńskiej

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 13-12-2006 00:10:45

kemot

Moderator

Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 109
Punktów :   

Czym jest dla Was MIŁOŚĆ ?

Tak mi się pomyślało...
Proszę o Wasze przemyślenia, definicje, cytaty....
Wszelkie punkty widzenia mile widziane!!
Zapraszam do dzielenia się i dyskusji

Ostatnio edytowany przez kemot (13-12-2006 00:12:37)

Offline

 

#2 13-12-2006 08:50:18

dioda87

POSTać

4811141
Skąd: Poznań/Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 245
Punktów :   

Re: Czym jest dla Was MIŁOŚĆ ?

Jest taka piosenka HAPPY SAD "ale zanim pójdę" i znany wszystkim refren:

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty
To też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze
A drugie po nim skacze
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie
Ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół
Drugie ciągnie je ku górze


Wszystko to dane "przypadkiem".

Offline

 

#3 13-12-2006 14:00:20

marcia_

Member

2128439
Zarejestrowany: 08-09-2006
Posty: 45
Punktów :   

Re: Czym jest dla Was MIŁOŚĆ ?

"muszę zacząć od siebie, to prawda.
Lecz nie wolno mi skończyć na sobie
Prawda zaczyna się od dwu."

Walter Tubbs fragment "Na marginesie Perlsa"


bądź bohaterem!

Offline

 

#4 22-12-2006 01:36:48

Simon

POSTać

6510722
Skąd: Skwierzyna:(/Poznań:) ;]
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 162
Punktów :   

Re: Czym jest dla Was MIŁOŚĆ ?

'Miłość żąda ofiary'


'Mądry jastrząb szpony kryje'...ale...'Biada mi gdybym nie głosił ewangelii!'!!!!
'So burn it down...remember to find a new way to carry on...'...

Offline

 

#5 22-12-2006 17:03:16

arek_m

Administrator

Zarejestrowany: 07-09-2006
Posty: 80
Punktów :   

Re: Czym jest dla Was MIŁOŚĆ ?

No fajnie fajnie, ale może coś od siebie?

Dla mnie miłość to coś bez czego człowiek nie może być do końca sobą. Jest to coś co nas uskrzydla, uzdalnia do czynienia wielkich rzeczy, wielkich poświęceń. Tak jak w Ewangelii -> jak się kogoś KOCHA to oda się za tą osobę życie, bez zastanowienia.
Cóż jeszcze można o miłości powiedzieć.. Jest to tak tajemnicza i niesamowita "rzecz" że ciżko ją opisać, zdefiniować.
W tym wszystkim myślę że każdy człowiek aby kiedyś zdobyć w życiu spełnienie, powinien za priorytet postawić sobie właśnie poszukiwanie miłości, tej prawdziwej.


"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz na co trafisz"

Offline

 

#6 26-12-2006 00:25:42

arek_m

Administrator

Zarejestrowany: 07-09-2006
Posty: 80
Punktów :   

Re: Czym jest dla Was MIŁOŚĆ ?

A może tak autor Topicu też by się wypowiedział? Bo kto inny miał to już to chyba zrobił?


"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz na co trafisz"

Offline

 

#7 28-12-2006 00:48:22

AguśM

Member

6292741
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 41
Punktów :   

Re: Czym jest dla Was MIŁOŚĆ ?

Pozwolicie, że ja zacytuję utwór Rubika:
"Miłość to wybór drogi milości i wierność wyborowi"


Nikt nie jest tak bogaty, aby mógł obejść się bez uśmiechu, ani tak biedny, aby nie mógł uśmiechu podarować.

Offline

 

#8 04-01-2007 02:16:30

kemot

Moderator

Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 109
Punktów :   

Re: Czym jest dla Was MIŁOŚĆ ?

Kiedyś napisałem sobie roboczą, wręcz matematyczną definicję Miłości:
Miłość = Suma(Uczynków) + Suma(Emocji * Sytuacje), gdzie Emocje*Sytuacje - to też reakcje, uczucia; Sytuacje należą do zbioru CAŁEGO_ŻYCIA,  a Uczynki to też zachowania, spojrzenia, słowa, gesty... ale im bardziej nad tym myślę - to to mi się wydaje bardzo marna definicja w porównaniu z tym ...co doświadczam...

Teraz - to co czuję o Miłości:...

ciepło - takie światło w środku, bardzo trudne do opisania,

radość - taka nie wiem skąd - jak woda tryskająca ze skały,

pewność - takie bezpieczeństwo, które sprawia, że patrzę na świat i przestaje on mnie dotyczyć - takie wrażenie,że ta Miłość mnie porywa do czegoś wobec czego świat ani nic, co stworzone nie ma absolutnie nic do powiedzenia - nic mi nie zagraża,

obecność - a jednak ten świat jest wciąż tym, gdzie żyję, jednak ten ogrzewający koc obecności - otwiera oczy na coś więcej - wprowadza spokój w sen w serce,

spojrzenie - takie, w którym widze prawdziwego siebie - swoją wartość, sens; widzę też moją ciemność (na tyle na ile jestem w stanie to znieść, zrozumieć), ale i odpowiedź otwartych ramion na tą ciemność, takie, które daje moc żeby latać - moc przezwyciężającą niemożliwości,

dotyk - taki, który otwiera czule oczy żebym umiał słuchać Pragnień (nie tylko swoich),

słowo - takie, ktore potwierdza obecność - takie które utwierdza pokój i pewność, które wyjaśnia spojrzenie, które jest tak blisko, że zdaje się dotykać, które buduje, któr wyjaśnia

ufność - taka, która otwiera drzwi coraz szerzej, która zciąga pajęczyny nie wiedząc co się pod nimi kryje, która pozwala wyjść zza ściany i ... rzucić w przepaść niezależnie od ryzyka, które już nie jest ryzykiem, lecz dziękczynieniem,

cierpliwość - taka, która jest gotowa poczekać nawet, gdy nic nie wiadomo; taka, która kropelka po kropelce odlicza morze chwil szczęścia, które są tęsknotą, a które na sam mój widok są gotowe wylać się na mnie falą radości, która tyle czekała,

podejście - takie, że jestem całym światem, takie podejście, które pragnie mnie samego, nie pragnie żadnych ofiar, talentów, czynów... tylko mnie, ale całego - z sercem umysłem duszą ciałem - ze wszystkim niezależnie jak nabałaganione w nich jest,

otwarcie
- takie co otwiera oczy i uszy i usta i ramiona i...serce, żeby tego stumienia Miłości nie zatrzymywac tylko dla siebie - żeby się spalać w tej łasce, dając swiatło świętego ognia dla tych, którzy stoją blisko...

zaskoczenie - które nie chce bym zasnął, które jest przygodą i stawia wyzwanie, wymaga odwagi,

zaufanie - które pozwala wybierać, choćbym nie wiem jak blądził,

wdzięczność - takie wieczne "dziękuję", które chce widzieć, które dostrzega niezauważalne; które wie, że absolutnie nic nie zrobiło żeby na ten Deszcz sobie zasłużyć...


Miłość to taki ocean, który nie chce być nazwany - woli żeby się w nim kompać i czerpać... Ale trzeba być bardzo odważnym, żeby wypłynąć na Głębię; to żadna sztuka moczyć sobie nogi na brzegu ... chociaż! -> i to jest niebezpieczne, gdy nadchodzi sztorm.


...
to takie najważniejsze moje odczucia, które i tak niewiele wypływają na ten Ocean... tylko o Nim opowiadają.

Jestem świadom, że to co tu napisałem może się wydawać abstrakcyjne..ale nie umiem inaczej jak takimi przenośniami tego określić - zapewniam, że dla mnie to w żadnej mierze nie są abstrakcje! (chć nie ukrywam, że wiele z tego występuje u mnie rzadko, lub pojedynczo..i sam różnie o tym pamiętam - nie jestem doskonały - "Bóg nie skończył mnie jeszcze [stwarzać]" ).

Pozdrawiam i zachęcam Was do dzielenia się i pytania wzjamnie - jeśli macie jakieś pytania

Ostatnio edytowany przez kemot (04-01-2007 02:36:36)

Offline

 

#9 04-01-2007 09:31:44

dioda87

POSTać

4811141
Skąd: Poznań/Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 245
Punktów :   

Re: Czym jest dla Was MIŁOŚĆ ?

Dość treściwie Tomku


Wszystko to dane "przypadkiem".

Offline

 

#10 07-01-2007 12:45:59

tirith

POSTać

Skąd: Skwierzyna
Zarejestrowany: 08-09-2006
Posty: 108
Punktów :   

Re: Czym jest dla Was MIŁOŚĆ ?

"Miłosc czy ty wiesz co znaczy miec w sercu jej blask,  nigdy nie zrozumiesz tego nie spotkasz jej sam"- Bajm...
tyle Miłości już zostało powiedziane a wciaż można od nowa... :
"Co to jest miłość? czy to usta czy dłonie twe?" - Psalm z bukietem konwalii
i of course: 2 Kor 13...
i nawet jakby z tego wszystkiego zrobić synteze to trudno powiedzieć, że to pełna definicja... :
"Nie ma większej miłości niż ta, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich"...
i "Deus caritas est" BenedyktaXVI mimo że daje tyle definicji i tyle odpowiedzi to jednak miłość jest dla mnie wciąż zagadką, każdego dnia nową i każdego dnia zupełnie inną... może to jest właśnie miłość: "Miłość jest wszędzie(...)W hali przylotów widać to najlepiej"(Actually Love)


"Idealnie można tylko nie być"- wybaczcie moją nieidealność.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forestwars.pun.pl www.outsidersclan.pun.pl www.alfaiomega.pun.pl www.mks-korona-kielce.pun.pl www.ekstraklasamax.pun.pl