Oficjalne Forum Oazy Skwierzyńskiej


#1 24-09-2006 13:03:44

kemot

Moderator

Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 109
Punktów :   

Świadkowie Jehowy

Tak... oni są Świadkami przez duże "Ś" - przynajmniej odnośnie ewangelizacji.
Jakie są Wasze doświadczenia (czy macie jakieś) odnośnie takich osób? Rozmawialiście kiedyś z nimi? Jak oceniacie ich jako (jakby nie patrzeć) sektę? Co myślicie o ich metodach ewangelizacji, podejściu do wiary, wewnętrznej organizacji...?

Zapraszam Wszystkich do wypowiadania się/dzielenia doświadczeniami!!

Offline

 

#2 24-09-2006 13:59:39

ks. Artur

Member

Zarejestrowany: 19-09-2006
Posty: 46
Punktów :   

Re: Świadkowie Jehowy

No cóż... polemizował bym z tymi świadkami. Przez duże "ś" pisałbym o Nich tylko ze względu na ortografie. Na prawdziwe miano Świadka zasługują uczniowie Jezusa Chrystusa, Ci , którzy żyją Ewangelią i są Jego Świadkami we współczesnym świecie. A z całym szacunkiem, czyimi świadkami są Świadkowie Jehowy? Świadkami błędów doktrynalnych i błędnej interpretacji Pisma św.?


Rozstanie uczy cierpliwości
Ćwiczy miłość, jak niesfornego źrebaka
By go okiełznać wędzidłem tęsknoty

Offline

 

#3 24-09-2006 14:01:25

ks. Artur

Member

Zarejestrowany: 19-09-2006
Posty: 46
Punktów :   

Re: Świadkowie Jehowy

Aha. I jeszcze jedno. Oni nie ewangelizują, gdyż nie głoszą Ewangelii, czyli Dobrej Nowiny o zbawieniu. Nie głoszą Jezusa Chrystusa.

Ostatnio edytowany przez ks. Artur (24-09-2006 14:01:54)


Rozstanie uczy cierpliwości
Ćwiczy miłość, jak niesfornego źrebaka
By go okiełznać wędzidłem tęsknoty

Offline

 

#4 24-09-2006 15:08:56

noemi

Administrator

3968660
Skąd: Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 179
Punktów :   

Re: Świadkowie Jehowy

Cóż, Tomku, pewnie miałeś na myśli to, że nie wstydzą się tego, co wyznają... Ja też się nie wstydzę, choć po domach raczej chodzić nie zamierzam. Ja z nimi nie lubię rozmawiać, zazwyczaj zbywam ich od razu, gdyż nie sądzę, by mieli mi cokolwiek ciekawego do powiedzenia. Jeżeli mam jakieś wątpliwości co do zinterpretowania czegoś, idę do księdza - nie mam potrzeby rozmawiać na ten temat z kimś, kto nie ma o tym zielonego pojęcia.


"Kochaj cierń co dolega i kamień co nuży.
Jakże ci słodki będzie kiedyś kres podróży. "

Leopold Staff

Offline

 

#5 04-05-2014 11:42:32

 Dolores

New member

Zarejestrowany: 04-05-2014
Posty: 4
Punktów :   

Re: Świadkowie Jehowy

Świadkowie Jehowy, pomimo pozornego posługiwania się Pismem Świętym, w rzeczywistości nie głoszą dobrej nowiny o Jezusie, gdyż mówią oni o jakimś niebiańskim Królestwie, które zostało ustanowione dopiero w 1914 roku, i o Jezusie, który nie jest Bogiem ani nie umarł na krzyżu. Znaczy to, że głoszą oni naukę o jakimś innym królestwie, która nie była znana wcześniej ani apostołom, ani chrześcijanom żyjącym w poprzednich stuleciach, stając się tym samym fałszywymi prorokami, przed którymi ostrzega nas Pan Jezus Chrystus w Ewangelii Mateusza 24:11 i 24.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hoolsgame.pun.pl www.ptaki.pun.pl www.mted.pun.pl www.pokemonspecial.pun.pl www.motorybnik.pun.pl