Oficjalne Forum Oazy Skwierzyńskiej


#1 09-02-2007 11:46:25

kemot

Moderator

Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 109
Punktów :   

SESJA - czyli jak powierzyć się Bogu żeby zdać (jak najlepiej)! :)


Co poczuliście/pomyśleliście gdy przeczytaliście temat?
Mnie od razu przyciągnął, przykuł uwagę i w ogóle...
Bo w sumie - chciałoby się, żeby Pan "silnym ramieniem wyprowadził nas" z plątaniny egzaminów! A ja przy tym - żebym najlepiej tylko Go zawołał, a ON odwalił trudną robotę.... mam tak czasami, że lenistwo moje bierze nade mną górę, a moja "religijność" mówi, żebym "wszystko Bogu powierzył". Ale z drugiej strony - to co to za powierzenie...to raczej powieszenie się na Jego łasce, bez mojego działania.

Czy łaska Boża wymaga mojego współdziałania? Jak myślisz? Jak to u Ciebie jest - gdzie jest Twoja granica między Jego Łaską, a Twoją "zasługą"?

Czy macie tak, że "ja się uczę, ja się poświęcam, więc to mi wychodzi. Nie potrzeba mi jakiejś łaski!",
czy też: "ja nic nie robię - Bóg robi wszystko za mnie. To co ja robię - to tylko dzięki Niemu".

Gdzie w tych (pomiędzy tymi) sposobach patrzenia jest Twoje życie? ...Gdzie powinno być?

Offline

 

#2 11-02-2007 14:53:42

tirith

POSTać

Skąd: Skwierzyna
Zarejestrowany: 08-09-2006
Posty: 108
Punktów :   

Re: SESJA - czyli jak powierzyć się Bogu żeby zdać (jak najlepiej)! :)

akurat sesji to jeszcze nie doswiadczam, ale taka sytuacje przezywa sie chyba w calym zyciu niemal codziennie. Ja osobiście muszę się przyznać,że często przypisuję sobie zasługi, zwłaszcza jak chodzi o to że się nauczyłam sama i sama zdałam i nawet nie modlę się o to żeby zaliczyć sprawdzian, czy zdać prawko raczej modlę się o coś co mi się przyda np. o spokój na egzaminie(i działa, wcale się nie denerwowałam) albo o wytrwałość w liczeniu zadań. to oczywiście jest łaska, za którą potem dziękuję. to ma coś wspólnego z współdziałaniem, chociaż bez Niego to chyba nic nie można uczynić i Flp 4,13 tylko trzeba pamietać o tym...


"Idealnie można tylko nie być"- wybaczcie moją nieidealność.

Offline

 

#3 14-02-2007 09:15:06

dioda87

POSTać

4811141
Skąd: Poznań/Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 245
Punktów :   

Re: SESJA - czyli jak powierzyć się Bogu żeby zdać (jak najlepiej)! :)

Ja wychodzę z założenia "Pracuj tak jakby wszystko zależało od Ciebie a módl sie tak jakby wszystko zależało od Boga" i tyle


Wszystko to dane "przypadkiem".

Offline

 

#4 15-02-2007 18:37:56

kemot

Moderator

Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 109
Punktów :   

Re: SESJA - czyli jak powierzyć się Bogu żeby zdać (jak najlepiej)! :)

No właśnie! A mnie się ten cytat zawsze takim sztucznym wydaje!!
Chyba przez to słowo: "jakby". To słowo zabarwia pracę i modlitwę jakby była sztuczna - nieprawdziwa, bo wszystko nie może zależeć ode mnie lub wszystko zależeć od Boga! - gdzie tu jest ta granica - co tylko Od Ciebie Dorotko w Twoim życiu zależy? A co tylko od Boga?

Offline

 

#5 16-02-2007 09:37:14

dioda87

POSTać

4811141
Skąd: Poznań/Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 245
Punktów :   

Re: SESJA - czyli jak powierzyć się Bogu żeby zdać (jak najlepiej)! :)

Tzn. dla mnie to jest takie życiowe, bo wiem, ze wszystko zależy od Boga, ale nie można przecież nie robić nic, stać z założonymi rękami i czekać, aż Bóg zda za mnie sesje. On daje łaskę opwocnej nauki i pracy! I tą łaskję trzeba wykorzystać.  A w moim życiu wygląda to tak, że uczę się ile wydaje mi się za stosowne i modlę się, o pomoc w zdaniu:) Bo bez NIego nic nie zrobię i tyle:)


Wszystko to dane "przypadkiem".

Offline

 

#6 17-02-2007 14:41:44

Simon

POSTać

6510722
Skąd: Skwierzyna:(/Poznań:) ;]
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 162
Punktów :   

Re: SESJA - czyli jak powierzyć się Bogu żeby zdać (jak najlepiej)! :)

Ja się na ten temat nie wypowiem bo mi wstyd...


'Mądry jastrząb szpony kryje'...ale...'Biada mi gdybym nie głosił ewangelii!'!!!!
'So burn it down...remember to find a new way to carry on...'...

Offline

 

#7 18-02-2007 15:26:37

dioda87

POSTać

4811141
Skąd: Poznań/Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 245
Punktów :   

Re: SESJA - czyli jak powierzyć się Bogu żeby zdać (jak najlepiej)! :)

CZemu?


Wszystko to dane "przypadkiem".

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.manga-projekt.pun.pl www.yakuzaclan.pun.pl www.xiaolinshowndown.pun.pl www.branchclosed.pun.pl www.mfporadnik.pun.pl