Oficjalne Forum Oazy Skwierzyńskiej

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 08-09-2006 21:37:18

kemot

Moderator

Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 109
Punktów :   

Poznań - Politechnika Poznańska:)

Tam studiuję (póki co;)), Informatykę na drugim roku na wydz. inf i zarządzania. Tam mieszkam przez 9 mies w roku...
jeśli ktoś ma jakieś pytania co do studiów, mieszkania, oazy w Poznaniu, Kościołów, znajomych -> co tylko wiem to powiem!
..z czasem sam coś napiszę o moim "pierwszym razie w Poznaniu", albo raczej pozna(wa)niu Poznania;D, coby się komuś nie skojarzyło:)...a tymczasem czekam na pytania,
jołki połki! K>

Offline

 

#2 10-09-2006 13:08:55

dioda87

POSTać

4811141
Skąd: Poznań/Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 245
Punktów :   

Re: Poznań - Politechnika Poznańska:)

Tomuś czy uważasz, ze w moim wypadku wkręcenie się w oaze w Poznaniu byłoby głupie? Bo wiesz, na początku człowiek musi się oswoić z nowym miastem, życiem i ludźmi, ale ja nie chcę zatracić w sobie tego oazowego ducha.... w sumie jestem w kropce


Wszystko to dane "przypadkiem".

Offline

 

#3 12-09-2006 14:46:42

arek_m

Administrator

Zarejestrowany: 07-09-2006
Posty: 80
Punktów :   

Re: Poznań - Politechnika Poznańska:)

Dorotka - tak osobiście ode mnie, z własnego doświadczenia - uważam że o wiele łatwiej będzie Ci się odnaleźć w "nowym świecie" zaczynając właśnie od Oazy. W pierwszych miesiącach dzieje się tyle rzeczy że ciężko to ogarnąć i wtedy właśnie przydaje się kontakt z ludźmi włąśnie z takiego "przykościelnego" otoczenia chociażby po to żeby zachować równowagę psychiczną
Tyle ode mnie


"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz na co trafisz"

Offline

 

#4 12-09-2006 15:34:33

dioda87

POSTać

4811141
Skąd: Poznań/Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 245
Punktów :   

Re: Poznań - Politechnika Poznańska:)

Też tak czuję...... mam nadzieję, że mi sie uda


Wszystko to dane "przypadkiem".

Offline

 

#5 12-09-2006 15:38:32

kemot

Moderator

Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 109
Punktów :   

Re: Poznań - Politechnika Poznańska:)

Z mojej strony to tak wygląda, że - ja przez perwsze pół roku nic z oazą nie chciałem robić, bo stwierdziłem, żę trzeba się do szkoły, miasta, uczelni,ludzi, mieszkania, dojazdów - jednym słowem do tego wszyskiego wielkomiejskiego...życia zaaklimatyzować... no i tak sobie do czasu - po prostu żyłem w Poznaniu, ale jednak (teraz patrząc na to z perspektywy czasu - lepiej to widzę) - już wtedy szukałem jakiejś wspólnoty, niekoniecznie oazowej... bo po prostu WIARA BEZ WSPÓLNOTY (przynajmniej na etapie jakim ja jestem) BARDZO SZYBKO STAJE SIĘ MARTWA!!!
Szczerze - to nikt nigdy nie powiedział, ze zaczynając formację oazową - jest człowiek zmuszony do kontynuowania jej przez resztę życia - Wprost przeciwnie! KOŚCIÓŁ TO WSPÓLNOTA WSPÓLNOT i chodzi o to żeby się znaleźć - znalźć SWOJĄ wspólnotę, swój własny charyzmat, tak żeby móc się rozwijać w wierze i we wszystkich zdolnoćiach, przypowieściowych talentach - jakimi BÓG Cię obdarował! chodzi o rozwój na drodze do NIEGO:)

Ja bardzo szybko zauważyłem, że większość owoców rekolekcji i w ogóle - moja wiara potrzebuje wspólnoty w której mogłaby dojrzewać - tak jak dla Ziarna pszenicy łatwiej jest rosnąć wśród swoich ziaren - na odpowiedniej glebie, a nie gdzieś samotnie, lub wśród chwastów, czy innych roślin, czy też na jakichś skałach...
I szukałem... W Poznaniu jest bardzo dużo takich wspólnot - zaczynając od wspólnot w parafii (w wielu parafiach jest coś "do roboty" - weź sobie przykład Mateusza), poprzez różne ruchy (KSM-katolickieStowarzyszenieMłodzieży, Odnowa w Duchu Świętym) po wspólnoty typu Jerozolima, Wsp. Deuterokatechumalna czy chociażby samo "wkręcenie się" do Scholi Lednickiej - Siewców:)). Naprawdę, jak się szuka - to się znajduje coś w sam raz dla siebie!!! ja - osobiście byłem na paru spotkaniach Jerozolimy, Mszy wsp. deuterokatechumenalnej, oczywiście - z Mateuszem na parafii u Salezjanów, myślałem coś o Lednicy... no ale dla mnie osobiście - spotkania oazowe były najbliższe sercu...jakoś tak brakowało mi tego klimatu, akurat tego, a nie innego!))....no i jakoś około stycznia zaczęłem tak na poważnie szukać oazy w której mogłbym dać coś z siebie, podziałać...

I tu była juz pewna strata... bo przez ten czas, gdy się zastanawiałem, wahałem - rok formacyjny - zaczął się juz na dobre! Były pewnie już jakieś ciekawe imprezy, Dni Wspólnoty, Kursy dla Animatorów i kupe rzeczy o których tak na prawdę nie mam pojęcia, bo ja w tym czasie... no nie było mnie tam, gdzi emogłem być...
Ty, Dorotko masz tę przyjemność, zę znasz fajnych ludków juz zaangażowanych w oazę Poznańską:DDDD więc Ci byłoby łatwiej zacząć, dowiadywać się itd... ale np. w moim wypadku to było tak, że żadna grupa na mnie nie czekała przez te pół roku ( bo i po co??) - wszystko się już zaczyna organizować na samym początku września, ew. w połowie Października....wtedy już są poprzydzielane grupy, parafie, wszelkie rzeczy organizacyjne...w trakcie juz tego nie bardzo można doświadczyć...
Ja miałem to szczęście, że Zapoznałem się z oazą poznańską przez tych, którzy byli gdzieś blisko tych spraw organizacyjnych, więc udało mi się dołączyć (ale już jako drugi animator) do grupki 3os. (wielki ukłon w stronę Marka, Łukasza i Luizy!!!... no i oczywiście współanimatorki - Moniki, ale jej to już na miejscu;)). i tak zacząłem oazowanie w P. Tymczasem jeśli mam być sczery - to jeśłi miałbym wybór teraz - to bez wahania wtedy na początku roku - nawiązaŁBYM kontakt z oazą!!! jest trochę do zyskania!

A tymczasem (bom się rozpisł nieźle;)) zapraszam Wszystkich PoznaniakówSkwierzyńskich i wszystkich chętnych - na 16.09 na dzień wspólnoty (tam będą właśnie te sprawy organizacyjne poruszone; oraz inne fajne rzeczy zw. z oaza:)) oraz w piątek 15.09 od 18:00 - na parę konferencji o animatorowaniu(2 konferencje: "Młodzi w Kościele" i "Animator to brzmi dumnie")
Szczegóły - na forum oazy poznańskiej: http://www.poznan.oaza.pl/forum/ w dziale: "oaza".
Jak coś - to mam trochę miejsca na podłodze, więc ludki z karimatkami mile widziene, jak nie mają gdzie "głowy połorzyć"

Naprawdę WARTO być na tym dniu wspónoty!
do ew. zobaczenia!!

Offline

 

#6 12-09-2006 15:43:14

dioda87

POSTać

4811141
Skąd: Poznań/Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 245
Punktów :   

Re: Poznań - Politechnika Poznańska:)

Ale gdzie dokladnie jest ten dzień wspólnoty? Bo ja tak napoważnie chciałąbym mieć jakąś grupę w Poznaniu tylko nie wiem jak i gdzie zacząć.... help me!!

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź


Wszystko to dane "przypadkiem".

Offline

 

#7 12-09-2006 15:46:11

kemot

Moderator

Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 109
Punktów :   

Re: Poznań - Politechnika Poznańska:)

Na Ostrowiu Tumskim:) wszystko piszse  na tym forum:)
Jak coś - to proponuję się kopsnąć tam w tą sobotę - tak jakoś większą grupką!... bo być może będzie (oprócz mnie, Marty, no i Ciebie:)) jeszcze Simon , Marek i Arek...no i nie wiem, czy ktoś jeszcze byłby zainteresowany?

Offline

 

#8 12-09-2006 15:47:59

kemot

Moderator

Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 109
Punktów :   

Re: Poznań - Politechnika Poznańska:)

W każdym razie - to jest tak jak Ci pisałęm w smsie, żę ten dzień wspólnoty jest na dobrą sprawę dniem na którym wszystko to się zaczyna, więc sądzę, żę jeśli tylko możesz - to przybywaj!!
zobacz też:
http://www.poznan.oaza.pl/index.php?opt … 22&Itemid=

Offline

 

#9 12-09-2006 16:07:21

dioda87

POSTać

4811141
Skąd: Poznań/Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 245
Punktów :   

Re: Poznań - Politechnika Poznańska:)

Najgorsze, ze raczej nie bede miala finansow żeby tam pojechać


Wszystko to dane "przypadkiem".

Offline

 

#10 12-09-2006 16:29:21

Simon

POSTać

6510722
Skąd: Skwierzyna:(/Poznań:) ;]
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 162
Punktów :   

Re: Poznań - Politechnika Poznańska:)

Hmmm...ja Cię Dorotka rozumiem<glaszcze>....Nawet jeszcze o tym z rodzicami nie gadałem....Ale czuje że chciałbym się tam wstawić...


'Mądry jastrząb szpony kryje'...ale...'Biada mi gdybym nie głosił ewangelii!'!!!!
'So burn it down...remember to find a new way to carry on...'...

Offline

 

#11 12-09-2006 22:49:07

dioda87

POSTać

4811141
Skąd: Poznań/Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 245
Punktów :   

Re: Poznań - Politechnika Poznańska:)

A ty Szymon będziesz cosś działac w oazie przez ten rok? Bo ja juz sama nie wiem....maa  mówi, żeby sie skupić na nauce...serce wrzeszczy idź na oaze!!!! ;( co robić


Wszystko to dane "przypadkiem".

Offline

 

#12 13-09-2006 12:26:09

Simon

POSTać

6510722
Skąd: Skwierzyna:(/Poznań:) ;]
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 162
Punktów :   

Re: Poznań - Politechnika Poznańska:)

Nie wiem Dorotka...na pewno nie chcę zatracić Ducha Oazy...nie wiem czy będę działał bo tak w ogóle to mi studia nie pasują i chciałbym jakąś pracę znaleźć i przeczekać ten rok żeby uderzać na anglistykę za rok one more time...Ale powiem Ci jedno (frgament piosenki Vavamuffin - 'Serce'): 'Słuchaj, słuchaj, słuchaj swego serca...'!!!!! Ejmen


'Mądry jastrząb szpony kryje'...ale...'Biada mi gdybym nie głosił ewangelii!'!!!!
'So burn it down...remember to find a new way to carry on...'...

Offline

 

#13 17-09-2006 21:08:05

marcia_

Member

2128439
Zarejestrowany: 08-09-2006
Posty: 45
Punktów :   

Re: Poznań - Politechnika Poznańska:)

zamiast serca to lepiej Pana Boga
joł joł
ja w tym roku zaczynam nie wiem co, ale zaczynam dzieło w Oazie - Poznań i osobiście zachęcam co by się wkręcić...
Sama nie chcę prowadzić grupy a zatem wszelka pomoc mile widziana
Szymus i Dorotka i inni co chcą - kom on Alleluja i do przodu hej


bądź bohaterem!

Offline

 

#14 17-09-2006 22:36:56

dioda87

POSTać

4811141
Skąd: Poznań/Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 245
Punktów :   

Re: Poznań - Politechnika Poznańska:)

W sumie to dzis pogadałam z Ziuta i stwierdziliśmy że chcielimyśmy razem wziąć jakąś grupe tylko czy sie da...


Wszystko to dane "przypadkiem".

Offline

 

#15 18-09-2006 00:12:08

Simon

POSTać

6510722
Skąd: Skwierzyna:(/Poznań:) ;]
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 162
Punktów :   

Re: Poznań - Politechnika Poznańska:)

Mówisz Marta?Myślę, że to by mogło przejść....We shall see (ale jakby co to jestem nastawiony pozytywnie;])


'Mądry jastrząb szpony kryje'...ale...'Biada mi gdybym nie głosił ewangelii!'!!!!
'So burn it down...remember to find a new way to carry on...'...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.soulsocietylife.pun.pl www.czasnasesje.pun.pl www.husariapw.pun.pl www.wweonlinegame.pun.pl www.imir2010.pun.pl