Oficjalne Forum Oazy Skwierzyńskiej


#1 08-09-2006 19:47:50

tirith

POSTać

Skąd: Skwierzyna
Zarejestrowany: 08-09-2006
Posty: 108
Punktów :   

Świadectwa

"Świadczyć to przede wszystkim czynić dobrze"- a jak to jest w życiu??

Ja podzielę się tym co dzisiaj usłyszałam i zrobiło wielkie wrażenie na mnie:
W Anglii istnieja szkoła, która pomaga upośledzonej(z ADHD lub autyzmem) młodziezy przystosować się do życia w społeczeństwie. Wygląda to tak, że młodzi ludzie w wieku 17-20 lat mieszkaja u rodziny, która zajmuje sie nimi na codzien np. przypomina im o myciu zębów i codziennie na nowo tłumaczy jak to się robi, albo uczy ih robic zakupy, czy zmywac naczynia(w zmywarce), a w czasie szkoły młodzi ludzie wykonują różne prace artystyczne. To dzieje się w Anglii, córka mojej nauczycielki zajmuje sie czterema chlopcami z tej szkoły. Dwa tygodnie mieszkają z nią, a potem wracają do domu. Kiedy ponownie pojawiają się w szkole trzeba ich uczyć wszystkiego od nowa.
syzyfowa praca...
Wydaje mi się, że tak samo jest z naszym świadectwem, mamy wrażenie, że to co mówimy i tak gdzieś zaginie i nie de rezultatu...

a to nie prawda, trzeba nam świadczyć mimo wszystko, bo ten człowiek za którymś razem umyje zęby bez czytania instrukcji na ścianie i to już bedzie sukces.


"Idealnie można tylko nie być"- wybaczcie moją nieidealność.

Offline

 

#2 11-09-2006 12:38:50

dioda87

POSTać

4811141
Skąd: Poznań/Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 245
Punktów :   

Re: Świadectwa

Dz4, 20  Bo my nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli
Dla mnie świadczenie wypływa z samej wiary i radości jaką wiara mi daje. Ja nie potrafię o tym nie świadczyć....nie mówić.... bo ja chcę tym żyć
Trith masz rację, że czasami nie widzimy sensu...to co napisałaś o tej szkole jest bardzo życiowe i chyba każdy powinien to wziąć do serca. Ważne jest abyśmy uświadomoli sobie, że każdy ma świadczyć. Nie można myśleć iż świadczyć mają tylko księża, siostry czy animatorzy....ale wszyscy! Każdy doświadcza Boga, Jego miłości, Jego opieki i obecności.... więc opowiadajmy o tym... pokazujmy to naszym życiem

Pozdrawiam


Wszystko to dane "przypadkiem".

Offline

 

#3 11-09-2006 21:30:19

Simon

POSTać

6510722
Skąd: Skwierzyna:(/Poznań:) ;]
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 162
Punktów :   

Re: Świadectwa

'Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii!'!!!!!!!!!!! - Paweł ale nie pamiętam gdzie:P. Wszyystko;]

Ostatnio edytowany przez Simon (11-09-2006 21:33:58)


'Mądry jastrząb szpony kryje'...ale...'Biada mi gdybym nie głosił ewangelii!'!!!!
'So burn it down...remember to find a new way to carry on...'...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sbs.pun.pl www.mueveforum.pun.pl www.wlzaoczni.pun.pl www.narutozone.pun.pl www.3elegnica.pun.pl