Oficjalne Forum Oazy Skwierzyńskiej

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 12-09-2006 14:24:28

kemot

Moderator

Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 109
Punktów :   

Potrzeba Mszy Św. ?

Mam takie pytanko... do wypowiedzenia się bądź do przemyślenia sobie dla siebie:

Czy czujecie potrzebę chodzenia na Mszę Świętą? Dlaczego?
Potrzebę, nie - konieczność.


zachęcam do zabierania głosów

Ostatnio edytowany przez kemot (12-09-2006 14:26:25)

Offline

 

#2 12-09-2006 15:32:43

dioda87

POSTać

4811141
Skąd: Poznań/Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 245
Punktów :   

Re: Potrzeba Mszy Św. ?

Dla mnie to potrzeba....nie umiem okreslić dlaczego, ale po prostu czuję, ze jeśli nie pójdę do Kościoła, nie uklękne przed Najświętszym Sakramentem i nie wyżalę się ze wszystkiego co mnie dręczy cieszy itd to oszaleję. Dla mnie Chrystus jest tak bliski, ze pragnę kontaktu z Nim, pragnę go przyjmoac do serca....a Msza Św jest najlepszą ku temu okazją


Wszystko to dane "przypadkiem".

Offline

 

#3 14-09-2006 12:32:45

kemot

Moderator

Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 109
Punktów :   

Re: Potrzeba Mszy Św. ?

no właśnie, ale o to: "dlaczego" mnie się rozchodzi najbardziej:)

Offline

 

#4 14-09-2006 16:50:23

tirith

POSTać

Skąd: Skwierzyna
Zarejestrowany: 08-09-2006
Posty: 108
Punktów :   

Re: Potrzeba Mszy Św. ?

Potrzeba.
Dlaczego? hmm... to chyba normalne, ze jeśli ma się z kimś dobry kontakt to chce się go jak najczęściej widywać. A skoro Jezus jest najdoskonalszym przyjacielem, to nic dziwnego,że odczuwa się potrzebę spotkania z Nim. Można też patrzeć na to z drugiej strony, tzn. kiedy nie mamy dobrego kontaktu z Jezusem Msza wydaje nam się niepotrzebna, bo kto by się chciał spotykać z kimś z kim nigdy nie rozmawiał.
Oczywiście jest to pewne uogólnienie


"Idealnie można tylko nie być"- wybaczcie moją nieidealność.

Offline

 

#5 15-09-2006 10:42:22

kemot

Moderator

Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 109
Punktów :   

Re: Potrzeba Mszy Św. ?

Irminko, ale mnie tu się rozchodzi o wypowiedzi w 1 os. l.p. (znaczy chciałem Ci zwrócić na to uwagę:))
no bo tak na marginesie to jest radykalna różnica między: "powinniśmy kochać Jezusa" a "Kocham Jezusa"... taka moja pozytywna uwaga (do wszystkich również też:))...
no chyba, ze Ty specjalnie chciałaś powiedzieć nie o sobie, tylko tak ogólnie - to wybacz mi moją uwagę:)

Offline

 

#6 15-09-2006 19:33:39

tirith

POSTać

Skąd: Skwierzyna
Zarejestrowany: 08-09-2006
Posty: 108
Punktów :   

Re: Potrzeba Mszy Św. ?

Masz rację Tomku,powinno się pisać w pierwszej osobie i przepraszam, że tak nie napisałam, chyba za bardzo mi sie udziela mówienie "argumentami", tzn. jesli pytanie brzmi CZY, odpowiedź brzmi "tak, bo..." lub "nie, bo..." i potem pojawia sie ogolny argument ktory sprawdza sie w kazdym wypadku a nie tylko dla mnie. Ale wiem że nie o to chodziło. Choć wszystko co napisałam też dotyczy mnie. Myślę, że mam na tyle dobry kontakt z Jezusem, że u mnie to jak najbardziej potrzeba uczestniczenia w Eucharystii.
Przypomniała mi sie sytuacja z mojego życia:
"W tym roku podczas wakacji mialam wyjechac na oboz brydzowy. Termin wypadal 13-25 sierpnia. Jadąc tam byłam przekonana że opuszcze dwie Mszę Św.(obowiazkowe): 15 sierpnia i niedzielna(nie pamietwm jaka to data wypadla, chyba 20). Wczesniej modlilam sie gorąco o to aby tam byl kosciol to juz jakos sie wykrece z programu zajec i bede na mszy. Niestety to byla tak mala wioska, ze z ledwoscia byl tam jeden sklep(i to prawie pusty). Jednak drugiego dnia okazalo sie ze jakies sto metrow(!!!) od miejsca gdzie spalismy jest kaplica gdzie odbedzie sie Msza i plan został tego dnia tak zmieniony, że każdy mogł wziąć udział w Eucharystii. Dla mnie była to wielka radość i niesamowity dowód na to, że jeśli będę chciała być przy Chrystusie to już On mnie znajdzie"
Wiem, że to może tez nie do końca na temat, ale już bardziej o mnie.

Ostatnio edytowany przez tirith (16-09-2006 18:30:11)


"Idealnie można tylko nie być"- wybaczcie moją nieidealność.

Offline

 

#7 16-09-2006 13:03:56

dioda87

POSTać

4811141
Skąd: Poznań/Skwierzyna
Zarejestrowany: 06-09-2006
Posty: 245
Punktów :   

Re: Potrzeba Mszy Św. ?

Piękne świadectwo na Mszę Św....rodzice by mnie chyba zabili ale na szczęście udało się wrcic na czas i ostatkiem sił zdążyłam na Mszę o 18 Radość była wielka


Wszystko to dane "przypadkiem".

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forestwars.pun.pl www.ekstraklasamax.pun.pl www.mks-korona-kielce.pun.pl www.akademiarw.pun.pl www.outsidersclan.pun.pl